Natisni
Lupa

Iskanje po repozitoriju Pomoč

A- | A+ | Natisni
Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 6 / 6
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Ekonomske analize v zdravstvu
Valentina Prevolnik Rupel, Eva Turk, 2009, pregledni znanstveni članek

Opis: Namen članka je prikaz področja vrednotenja zdravstvenih tehnologij v svetu in v Sloveniji s poudarkom na ekonomskih analizah, ki so eden pomembnih sestavnih delov študij o vrednotenju zdravstvenih tehnologij. Članek skuša prikazati vsa področja vrednotenja zdravstvenih tehnologij ter mesto, ki pripada ekonomskim analizam, tako v absolutnem kot v relativnem pomenu. Članekna osnovi smernic za pripravo ekonomskih analiz v izbranih državah prikaže nekatere bistvene elemente ekonomskih analiz, nekatere tudi podrobneje. Osredotoči se predvsem na postavitev raziskovalnega vprašanja, prikaz vrst ekonomskih analiz, mer izida ter možnih komparatorjev. Članek tako v Sloveniji odpira razpravo o izdelavi lastnih nacionalnih smernic za pripravo ekonomskih analiz ter nakaže nekatere možne rešitve.
Ključne besede: ekonomska analiza, vrednotenje zdravstvenih tehnologij, analiza stroškovne učinkovitosti, QALY
Objavljeno v RUP: 15.10.2013; Ogledov: 3821; Prenosov: 141
URL Povezava na celotno besedilo

2.
3.
Vrednotenje zdravstvenih tehnologij (HTA) v Sloveniji - status quo, izzivi, predlogi
Eva Turk, Valentina Prevolnik Rupel, 2010, pregledni znanstveni članek

Opis: Namen članka je prikaz organiziranosti področja vrednotenja zdravstvenih tehnologij (health technology assessment, HTA) v Sloveniji in predlog ustanovitve mreže za vrednotenje zdravstvenih tehnologij v Sloveniji. Članek predstavlja organiziranost področja HTA v Evropi in v Sloveniji. Opisano je področje HTA, njegov razvoj kot raziskovalne discipline, stanje v Evropi in Sloveniji ter predlog ustanovitve mreže za vrednotenje zdravstvenih tehnologijv Sloveniji. Poleg tega je predstavljena zbirka orodij, ki ga avtorici predlagata kot osnovo in pomoč pri prenosu študij HTA v Slovenijo v okviru mreže za vrednotenje zdravstvenih tehnologij v Sloveniji (MreHTAS).
Ključne besede: vrednotenje zdravstvenih tehnologij (HTA), odločevanje, mreža za vrednotenje zdravstvenih tehnologij v Sloveniji (MreHTAs), prenosljivost študij HTA
Objavljeno v RUP: 15.10.2013; Ogledov: 4207; Prenosov: 167
URL Povezava na celotno besedilo

4.
5.
Modeli plačevanja zdravstvenih storitev s poudarkom na plačevanju po skupinah primerljivih primerov v Sloveniji
Dorjan Marušič, Jakob Ceglar, Valentina Prevolnik Rupel, 2009, izvirni znanstveni članek

Opis: Plačevanje zdravstvenih storitev izvajalcem zdravstvene dejavnosti v Slovenijipoteka po modelu skupin primerljivih primerov, ki je bil uveden leta 2003. Pred tem so se v Sloveniji uporabljali različni modeli plačevanja, od plačevanja po storitvah, po bolnišničnooskrbnih dnevih in po primerih. Prav zaradi slabosti in pomanjkljivosti, ki so jih različni sistemi prinesli, se jev Sloveniji uveljavil sistem skupin primerljivih primerov (SPP), ki je trenutno v veljavi. Namen članka je pregledati in klasifikacirati sisteme financiranja zdravstvenega varstva v Sloveniji glede na izbrane kriterije ter izpostavitev prednosti in slabosti posameznih skupin modelov. V nadaljevanju članek opisuje in analizira prednosti in pomanjkljivosti modela plačevanja po skupinah primerljivih primerov ter prikaže njegov zgodovinski razvoj in uporabo. Članek zaključi z zgodovinskim pregledom uveljavljanja sistema SPP v Sloveniji.
Ključne besede: skupine primerljivih primerov, sistem financiranja, izvajalci, primeri, potrebe, izidi, financiranje, zdravstveno varstvo, bolnišnice
Objavljeno v RUP: 15.10.2013; Ogledov: 3895; Prenosov: 117
URL Povezava na celotno besedilo

6.
Iskanje izvedeno v 0.03 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici