Lupa

Izpis gradiva

A- | A+ | Natisni
Naslov:Classification of edge-transitive rose window graphs
Avtorji:Kovács, István (Avtor)
Kutnar, Klavdija (Avtor)
Marušič, Dragan (Avtor)
Datoteke:URL http://dx.doi.org/10.1002/jgt.20475
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:IAM - Inštitut Andrej Marušič
Opis:Given natural numbers ▫$n \ge 3$▫ and ▫$1 \le a$▫, ▫$r \le n-1$▫, the rose window graph ▫$R_n(a,r)$▫ is a quartic graph with vertex set ▫$\{x_i \vert i \in {\mathbb Z}_n\} \cup \{y_i \vert i \in {\mathbb Z}_n\}$▫ and edge set ▫$\{\{x_i, x_{i+1}\} \vert i \in {\mathbb Z}_n\} \cup \{\{y_i, y_{i+r}\} \vert i \in {\mathbb Z}_n\} \cup \{\{x_i, y_i\} \vert i \in {\mathbb Z}_n\} \cup \{\{x_{i+a}, y_i\} \vert i \in {\mathbb Z}_n\}$▫. In this article a complete classification of edge-transitive rose window graphs is given, thus solving one of three open problems about these graphs posed by Steve Wilson in 2001.
Ključne besede:group, graph, rose window, vertex-transitive, edge-transitive, arc-transitive
Leto izida:2010
Št. strani:str. 216-231
Številčenje:Vol. 65, no. 3
ISSN:0364-9024
UDK:519.17
COBISS_ID:1024189012 Povezava se odpre v novem oknu
Število ogledov:1283
Število prenosov:45
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
Področja:Gradivo ni uvrščeno v področja.
:
  
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share

Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Komentarji

Dodaj komentar

izpis_zaKomentiranje

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici