Lupa

Izpis gradiva

A- | A+ | Natisni
Naslov:Hamiltonian cycles in Cayley graphs whose order has few prime factors
Avtorji:Kutnar, Klavdija (Avtor)
Marušič, Dragan (Avtor)
Morris, D. W. (Avtor)
Morris, Joy (Avtor)
Šparl, Primož (Avtor)
Datoteke:URL http://amc.imfm.si/index.php/amc/article/view/177
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:IAM - Inštitut Andrej Marušič
Opis:We prove that if Cay▫$(G; S)$▫ is a connected Cayley graph with ▫$n$▫ vertices, and the prime factorization of ▫$n$▫ is very small, then Cay▫$(G; S)$▫ has a hamiltonian cycle. More precisely, if ▫$p$▫, ▫$q$▫, and ▫$r$▫ are distinct primes, then ▫$n$▫ can be of the form kp with ▫$24 \ne k < 32$▫, or of the form ▫$kpq$▫ with ▫$k \le 5$▫, or of the form ▫$pqr$▫, or of the form ▫$kp^2$▫ with ▫$k \le 4$▫, or of the form ▫$kp^3$▫ with ▫$k \le 2$▫.
Ključne besede:graph theory, Cayley graphs, hamiltonian cycles
Leto izida:2012
Št. strani:str. 27-71
Številčenje:Vol. 5, no. 1
ISSN:1855-3966
UDK:519.17
COBISS_ID:1024371028 Povezava se odpre v novem oknu
Število ogledov:1549
Število prenosov:58
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
Področja:Gradivo ni uvrščeno v področja.
:
  
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share

Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Ključne besede:teorija grafov, Cayleyjevi grafi, hamiltonski cikli

Komentarji

Dodaj komentar

izpis_zaKomentiranje

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici