Lupa

Iskanje po repozitoriju Pomoč

A- | A+ | Natisni
Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 60
Na začetekNa prejšnjo stran123456Na naslednjo stranNa konec
1.
2.
3.
4.
Potencial razvoja trajnostnega turizma v občini Vrhnika : zaključni projekt
Nina Železnik, 2022, diplomsko delo

Ključne besede: turizem, trajnostni razvoj, občina Vrhnika, kolesarjenje, obiskovalci
Objavljeno v RUP: 09.08.2022; Ogledov: 1057; Prenosov: 28
.pdf Celotno besedilo (1,12 MB)

5.
6.
7.
8.
9.
Potenciali razvoja turizma na Unescovih lokacijah svetovne dediščine v Sloveniji : strokovna monografija
Aleksandra Brezovec, Tomi Brezovec, Aleš Gačnik, Šarolta Godnič Vičič, Tadeja Jere Jakulin, Simon Kerma, Nina Lovec, Zorana Medarić, Tina Orel Frank, Ljudmila Sinkovič, Matej Vranješ, Irena Weber, 2021, strokovna monografija

Opis: Turizem kot najhitreje razvijajoča se panoga skriva veliko potencialov, ki v Sloveniji še nimajo pravega mesta. Dediščinski turizem je eden tistih, ki se počasi odpira v slovenskem okolju. Morda lahko iščemo razlog v identiteti. Kljub temu, da ima Slovenija že več kot tridesetletno zgodovino prvega vpisa v Unescovo kulturno dediščino, je le-ta v nacionalnem smislu še vedno neprepoznavna ali slabo prepoznavna. Odgovornost lahko iščemo tako na državni ravni kot na lokalni ravni, saj se logotip Unesca ne uporablja dosledno na vseh lokacijah. A ko prepoznamo nevarnost, jo lahko zlahka spremenimo v potencial in spremembo z namenom razvoja. Tako je tudi z dediščinskim turizmom, ki ga predstavljajo Unescove lokacije v Sloveniji.
Ključne besede: turizem, dediščina, Unesco, trajnostni razvoj, trženje, strateške usmeritve, Slovenija
Objavljeno v RUP: 08.11.2021; Ogledov: 1266; Prenosov: 26
.pdf Celotno besedilo (101,64 MB)

10.
Vinski turizem z geografskim poreklom
Simon Kerma, 2018, znanstvena monografija

Opis: Vsebina monografije se navezuje na geografijo vina oziroma geografijo vinskih regij, četudi je ta opredelitev v kontekstu slovenske geografije lahko zgolj pogojna. V Sloveniji je namreč ta sicer propulzivna veja geografije še vedno prezrta, kar je presenetljivo, če pomislimo na bogato tradicijo vinogradništva in vinarstva naših vinorodnih pokrajin. Medtem je zlasti v anglosaksonskih deželah geografija vina dosegla že precejšnjo popularnost.Geografija vina se med drugim posveča tudi identiteti vinske regije (z vpeljavo pojma terroir, ki je v svojem bistvu izrazito geografski koncept) in vidiki vinskega turizma, ki so z njo povezani. V Sloveniji tako še ni bila izvedena geografska študija, ki bi analizirala vinske regije (vinorodne dežele ali okoliše) z vidika njihove promocije in v tem kontekstu oblikovanja identitete vinske regije. Tudi pojav vinskega turizma v Sloveniji je dokaj nov, kar lahko deloma pojasnimo s prehodom na tržno ekonomijo in s posledičnimi spremembami v pridelavi vina. Na drugi strani pa se globalno pojavljajo veliki tržni viški vina, zaradi česar nastajajo vedno novi marketinški prijemi in nove oblike promocije turističnih destinacij.
Ključne besede: geografija vinskih regij, vinski turizem, elektronske knjige
Objavljeno v RUP: 07.11.2021; Ogledov: 1106; Prenosov: 74
.pdf Celotno besedilo (14,30 MB)

Iskanje izvedeno v 0.03 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici