Lupa

Show document Help

A- | A+ | Print
Title:On a certain class of 1-thin distance-regular graphs
Authors:ID MacLean, Mark (Author)
ID Miklavič, Štefko (Author)
Files:.pdf RAZ_MacLean_Mark_i2020.pdf (379,60 KB)
MD5: 4A1065B3C54F73291C2B6C3723D29C34
 
Language:English
Work type:Unknown
Typology:1.01 - Original Scientific Article
Organization:ZUP - University of Primorska Press
Keywords:distance-regular graph, Terwilliger algebra, subconstituent algebra
Year of publishing:2020
Number of pages:str. 187-210
Numbering:Vol. 18, no. 2
PID:20.500.12556/RUP-12846 This link opens in a new window
UDC:519.17
ISSN on article:1855-3966
DOI:10.26493/1855-3974.2193.0b0 This link opens in a new window
COBISS.SI-ID:22957059 This link opens in a new window
Publication date in RUP:20.07.2020
Views:2421
Downloads:90
Metadata:XML DC-XML DC-RDF
:
MACLEAN, Mark and MIKLAVIČ, Štefko, 2020, On a certain class of 1-thin distance-regular graphs. Ars mathematica contemporanea [online]. 2020. Vol. 18, no. 2, p. 187–210. [Accessed 1 April 2025]. DOI 10.26493/1855-3974.2193.0b0. Retrieved from: https://repozitorij.upr.si/IzpisGradiva.php?lang=eng&id=12846
Copy citation
  
Average score:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 votes)
Your score:Voting is allowed only for logged in users.
Share:Bookmark and Share


Hover the mouse pointer over a document title to show the abstract or click on the title to get all document metadata.

Record is a part of a journal

Title:Ars mathematica contemporanea
Publisher:Društvo matematikov, fizikov in astronomov, Društvo matematikov, fizikov in astronomov, Univerza na Primorskem, Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije
ISSN:1855-3966
COBISS.SI-ID:239049984 This link opens in a new window

Secondary language

Language:Slovenian
Title:O nekaterih 1-tankih razdaljno-regularnih grafih
Abstract:Naj bo Γ ne-dvodelen razdaljno-regularen graf z množico vozlišč X, premerom D3, ter stopnjo k3. Izberimo si vozlišče xX in naj bo T=T(x) Terwilligerjeva algebra grafa Γ glede na x. Za vsako vozlišče zX in za 0iD naj bo Γi(z)={wX:(z,w)=i} označimo Dij=Dij(x,y)=Γi(x)Γj(y) in za dano vozlišče y definirajmo preslikavi Hi:DiiZ in Vi:Dii1Z takole: $Hi(z)=|Γ1(z)Di1i1|,Vi(z)=|Γ1(z)Di1i1|.$ Privzemimo, da sta za vsako vozlišče yΓ1(x) in za vsak 2iD pripadajoči preslikavi Hi in Vi konstantni, ter da te konstante niso odvisne od izbire vozlišča y. Dalje tudi privzemimo, da so konstantne vrednosti preslikav Hi neničelne za 2iD. Pokažemo, da je vsak nerazcepen T-modul s krajiščem 1 tanek. Nadalje tudi pokažemo, da ima Γ do izomorfizma natančno natanko tri nerazcepne T-module s krajiščem 1 natanko takrat, ko veljajo trije kombinatorični pogoji (ki jih definiramo kasneje). Kot primer pokažemo, da ti trije kombinatorični pogoji veljajo za Johnsonove grafe J(n,m), kjer je n7, 3m<n/2.
Keywords:razdaljno-regularen graf, Terwilligerjeva algebra, podkonstituentska algebra


Comments

Leave comment

You must log in to leave a comment.

Comments (0)
0 - 0 / 0
 
There are no comments!

Back
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica