Lupa

Izpis gradiva

A- | A+ | Natisni
Naslov:Identities with generalized skew derivations on Lie ideals
Avtorji:De Filippis, Vincenzo (Avtor)
Fošner, Ajda (Avtor)
Wei, Feng (Avtor)
Datoteke:URL http://dx.doi.org/10.1007/s10468-012-9344-4
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:IAM - Inštitut Andrej Marušič
Opis:Let ▫$m, n$▫ be two nonzero fixed positive integers, ▫$R$▫ a 2-torsion free prime ring with the right Martindale quotient ring ▫$Q$▫, ▫$L$▫ a non-central Lie ideal of ▫$R$▫, and ▫$\delta$▫ a derivation of ▫$R$▫. Suppose that ▫$\alpha$▫ is an automorphism of ▫$R$▫, ▫$D$▫ a skew derivation of ▫$R$▫ with the associated automorphism ▫$\alpha$▫, and ▫$F$▫ a generalized skew derivation of ▫$R$▫ with the associated skew derivation ▫$D$▫. If ▫$$F(x^{m+n}) = F(x^m)x^n + x^m \delta (x^n)$$▫ is a polynomial identity for ▫$L$▫, then either ▫$R$▫ satisfies the standard polynomial identity ▫$s_4(x_1, x_2, x_3, x_4)$▫ of degree 4, or ▫$F$▫ is a generalized derivation of ▫$R$▫ and ▫$\delta = D$▫. Furthermore, in the latter case one of the following statements holds: (1) ▫$D = \delta = 0$▫ and there exists ▫$a \in Q$▫ such that ▫$F(x) = ax$▫ for all ▫$x \in R$▫; (2) ▫$\alpha$▫ is the identical mapping of ▫$R$▫.
Ključne besede:mathematics, algebra, polynomial identity, generalized skew derivation, prime ring
Leto izida:2013
Št. strani:str. 1017-1038
Številčenje:Vol. 16, issue 4
ISSN:1386-923X
UDK:512.552
COBISS_ID:16653657 Povezava se odpre v novem oknu
Število ogledov:1640
Število prenosov:73
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
Področja:Gradivo ni uvrščeno v področja.
:
  
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share

Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Sekundarni jezik

Jezik:Slovenski jezik
Opis:V članku je obravnavana posebna identiteta na Liejevem idealu prakolobarja, ki vklučuje posplošeno ▫$\alpha$▫-odvajanje.
Ključne besede:matematika, algebra, polinomska identiteta, prakolobar, posplošeno ▫$\alpha▫-odvajanje

Komentarji

Dodaj komentar

izpis_zaKomentiranje

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici