Lupa

Izpis gradiva

A- | A+ | Natisni
Naslov:Tracial numerical ranges and linear dependence of operators
Avtorji:Kuzma, Bojan (Avtor)
Li, Chi-Kwong (Avtor)
Rodman, Leiba (Avtor)
Datoteke:URL http://www.math.technion.ac.il/iic/ela/ela-articles/articles/vol22_pp22-52.pdf
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:IAM - Inštitut Andrej Marušič
Opis:Pokazano je, da lahko linearno odvisnost dveh operatorjev na Hilbertovem prostoru preverimo s pomočjo identičnosti v modulu dane sesquilinearne oz. kvadratične forme, pridružene operatorjema. Forme so bazirane na posplošenih numeričnih zakladih.
Ključne besede:matematika, linearna algebra, teorija operatorjev, Hilbertov prostor, linearni operatorji, linearna odvisnost, posplošen numerični zaklad
Leto izida:2011
Št. strani:str. 22-52
Številčenje:Vol. 22
ISSN:1081-3810
UDK:512.643
COBISS_ID:16068185 Povezava se odpre v novem oknu
Število ogledov:1648
Število prenosov:55
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
Področja:Gradivo ni uvrščeno v področja.
:
  
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share

Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Sekundarni jezik

Jezik:Neznan jezik
Opis:Linear dependence of two Hilbert space operators is expressed in terms of equality in modulus of certain sesquilinear and quadratic forms associated with the operators. The forms are based on generalized numerical ranges.
Ključne besede:mathematics, linear algebra, Hilbert space, linear operators, linear dependence, generalized numerical range

Komentarji

Dodaj komentar

izpis_zaKomentiranje

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici