Loading [MathJax]/jax/output/HTML-CSS/jax.js
Vaš brskalnik ne omogoča JavaScript!
JavaScript je nujen za pravilno delovanje teh spletnih strani. Omogočite JavaScript ali uporabite sodobnejši brskalnik.
ENG
Prijava
Iskanje
Brskanje
Oddaja dela
Statistika
RUP
FAMNIT - Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije
FHŠ - Fakulteta za humanistične študije
FM - Fakulteta za management
FTŠ Turistica - Fakulteta za turistične študije - Turistica
FVZ - Fakulteta za vede o zdravju
IAM - Inštitut Andrej Marušič
PEF - Pedagoška fakulteta
UPR - Univerza na Primorskem
ZUP - Založba Univerze na Primorskem
COBISS
Univerza na Primorskem, Univerzitetna knjižnica - vsi oddelki
Prva stran
/
Izpis gradiva
Izpis gradiva
A-
|
A+
|
Natisni
Naslov:
The Terwilliger algebra of a distance-regular graph of negative type
Avtorji:
ID
Miklavič, Štefko
(Avtor)
Datoteke:
http://dx.doi.org/10.1016/j.laa.2008.07.013
Jezik:
Angleški jezik
Vrsta gradiva:
Delo ni kategorizirano
Tipologija:
1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:
IAM - Inštitut Andrej Marušič
Opis:
Let
Γ
denote a distance-regular graph with diameter
D
≥
3
. Assume
Γ
has classical parameters
(
D
,
b
,
α
,
β
)
▫
$
w
i
t
h
▫
$
b
<
−
1
. Let
X
denote the vertex set of
Γ
and let
A
∈
M
a
t
X
(
C
)
denote the adjacency matrix of
Γ
. Fix
x
∈
X
and let
A
∗
∈
M
a
t
X
(
C
)
denote the corresponding dual adjacency matrix. Let
T
denote the subalgebra of
M
a
t
X
(
C
)
generated by
A
,
A
∗
. We call
T
the Terwilliger algebra of
Γ
with respect to
x
. We show that up to isomorphism there exist exactly two irreducible
T
-modules with endpoint 1; their dimensions are
D
and
2
D
−
2
. For these
T
-modules we display a basis consisting of eigenvectors for
A
∗
, and for each basis we give the action of
A
.
Ključne besede:
distance-regular graph
,
negative type
,
Terwilliger algebra
Leto izida:
2009
Št. strani:
str. 251-270
Številčenje:
Vol. 430, no. 1
PID:
20.500.12556/RUP-172
ISSN:
0024-3795
UDK:
519.1
COBISS.SI-ID:
2132965
Datum objave v RUP:
15.10.2013
Število ogledov:
4007
Število prenosov:
112
Metapodatki:
Citiraj gradivo
Navadno besedilo
BibTeX
EndNote XML
EndNote/Refer
RIS
ABNT
ACM Ref
AMA
APA
Chicago 17th Author-Date
Harvard
IEEE
ISO 690
MLA
Vancouver
:
MIKLAVIČ, Štefko, 2009, The Terwilliger algebra of a distance-regular graph of negative type. [na spletu]. 2009. Vol. 430, no. 1, p. 251–270. [Dostopano 3 april 2025]. Pridobljeno s: http://dx.doi.org/10.1016/j.laa.2008.07.013
Kopiraj citat
Skupna ocena:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 glasov)
Vaša ocena:
Ocenjevanje je dovoljeno samo
prijavljenim
uporabnikom.
Objavi na:
Podobna dela iz repozitorija:
Leonard triples and hypercubes
Q-polynomial distance-regular graphs with a [sub] 1 [equal] 0 and a [sub] 2 [not equal] 0
On bipartite Q-polynomial distance-regular graphs with diameter 9, 10, or 11
On bipartite Q-polynomial distance-regular graphs with c[sub]2 \le 2
On the Terwilliger algebra of bipartite distance-regular graphs
Podobna dela iz ostalih repozitorijev:
Ni podobnih del
Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.
Komentarji
Dodaj komentar
Za komentiranje se morate
prijaviti
.
Komentarji (0)
0 - 0 / 0
Ni komentarjev!
Nazaj