Vaš brskalnik ne omogoča JavaScript!
JavaScript je nujen za pravilno delovanje teh spletnih strani. Omogočite JavaScript ali uporabite sodobnejši brskalnik.
ENG
Prijava
Iskanje
Brskanje
Oddaja dela
Statistika
RUP
FAMNIT - Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije
FHŠ - Fakulteta za humanistične študije
FM - Fakulteta za management
FTŠ Turistica - Fakulteta za turistične študije - Turistica
FVZ - Fakulteta za vede o zdravju
IAM - Inštitut Andrej Marušič
PEF - Pedagoška fakulteta
UPR - Univerza na Primorskem
ZUP - Založba Univerze na Primorskem
COBISS
Univerza na Primorskem, Univerzitetna knjižnica - vsi oddelki
Prva stran
/
Izpis gradiva
Izpis gradiva
A-
|
A+
|
Natisni
Naslov:
Decomposition of skew-morphisms of cyclic groups
Avtorji:
ID
Kovács, István
(Avtor)
ID
Nedela, Roman
(Avtor)
Datoteke:
http://amc.imfm.si/index.php/amc/article/view/157/139
Jezik:
Angleški jezik
Vrsta gradiva:
Delo ni kategorizirano
Tipologija:
1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:
IAM - Inštitut Andrej Marušič
Opis:
A skew-morphism of a group
H
is a permutation
σ
of its elements fixing the identity such that for every
x
,
y
∈
H
there exists an integer
k
such that
σ
(
x
y
)
=
σ
(
x
)
σ
k
(
y
)
. It follows that group automorphisms are particular skew-morphisms. Skew-morphisms appear naturally in investigations of maps on surfaces with high degree of symmetry, namely, they are closely related to regular Cayley maps and to regular embeddings of the complete bipartite graphs. The aim of this paper is to investigate skew-morphisms of cyclic groups in the context of the associated Schur rings. We prove the following decomposition theorem about skew-morphisms of cyclic groups
Z
n
: if
n
=
n
1
n
2
such that
(
n
1
n
2
)
=
1
, and
(
n
1
,
φ
(
n
2
)
)
=
(
φ
(
n
1
)
,
n
2
)
=
1
(
φ
denotes Euler's function) then all skew-morphisms
σ
of
Z
n
are obtained as
σ
=
σ
1
×
σ
2
, where
σ
i
are skew-morphisms of
Z
n
i
,
i
=
1
,
2
. As a consequence we obtain the following result: All skew-morphisms of
Z
n
are automorphisms of
Z
n
if and only if
n
=
4
or
(
n
,
φ
(
n
)
)
=
1
.
Ključne besede:
cyclic group
,
permutation group
,
skew-morphism
,
Schur ring
Leto izida:
2011
Št. strani:
str. 329-349
Številčenje:
Vol. 4, no. 2
PID:
20.500.12556/RUP-2751
ISSN:
1855-3966
UDK:
519.1
COBISS.SI-ID:
1024369492
Datum objave v RUP:
15.10.2013
Število ogledov:
4901
Število prenosov:
112
Metapodatki:
Citiraj gradivo
Navadno besedilo
BibTeX
EndNote XML
EndNote/Refer
RIS
ABNT
ACM Ref
AMA
APA
Chicago 17th Author-Date
Harvard
IEEE
ISO 690
MLA
Vancouver
:
KOVÁCS, István in NEDELA, Roman, 2011, Decomposition of skew-morphisms of cyclic groups. [na spletu]. 2011. Vol. 4, no. 2, p. 329–349. [Dostopano 3 april 2025]. Pridobljeno s: http://amc.imfm.si/index.php/amc/article/view/157/139
Kopiraj citat
Skupna ocena:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 glasov)
Vaša ocena:
Ocenjevanje je dovoljeno samo
prijavljenim
uporabnikom.
Objavi na:
Podobna dela iz repozitorija:
Classification of coset-preserving skew-morphisms of finite cyclic groups
Cyclic groups are CI-groups for balanced configurations
Multiply transitive permutation groups via the small Mathieu groups
CI-property for decomposable Schur rings over an Abelian group
Kode za popravljanje napak
Podobna dela iz ostalih repozitorijev:
Grupa obrnljivih elementov kolobarja [Z] n [spodaj]
Cyclicity in EL-hypergroups
Eliminating friction between flat specimens and an antibuckling support during cyclic tests using a simple sensor
Lee, Tsiu-Kwen: Generalized skew derivations characterized by acting on zero products. (English). - [J] Pac. J. Math. 216, No.2, 293-301 (2004). [ISSN 0030-8730]
Schurov komplement
Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.
Sekundarni jezik
Jezik:
Angleški jezik
Ključne besede:
ciklična grupa
,
permutacijska grupa
,
poševni morfizem
,
Schurov kolobar
Komentarji
Dodaj komentar
Za komentiranje se morate
prijaviti
.
Komentarji (0)
0 - 0 / 0
Ni komentarjev!
Nazaj