Lupa

Izpis gradiva

A- | A+ | Natisni
Naslov:Asymptotic automorphism groups of Cayley digraphs and graphs of abelian groups of prime-power order
Avtorji:Dobson, Edward (Avtor)
Datoteke:URL http://amc.imfm.si/index.php/amc/article/viewFile/120/116
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:IAM - Inštitut Andrej Marušič
Opis:We show that almost every Cayley graph ▫$\Gamma$▫ of an abelian group ▫$G$▫ of odd prime-power order has automorphism group as small as possible. Additionally, we show that almost every Cayley (di)graph ▫$\Gamma$▫ of an abelian group ▫$G$▫ of odd prime-power order that does not have automorphism group as small as possible is a normal Cayley (di)graph of ▫$G$▫ (that is, ▫$G_L \triangleleft {\rm Aut}(\Gamma))$▫.
Ključne besede:mathematics, graph theory, Cayley graph, abelian group, automorphism group, asymptotic, ▫$p$▫-group
Leto izida:2010
Št. strani:str. 201-214
Številčenje:Vol. 3, no. 2
ISSN:1855-3966
UDK:519.17:512.54
COBISS_ID:15870041 Povezava se odpre v novem oknu
Število ogledov:2339
Število prenosov:38
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
Področja:Gradivo ni uvrščeno v področja.
:
  
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share

Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Komentarji

Dodaj komentar

izpis_zaKomentiranje

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici