Lupa

Izpis gradiva

A- | A+ | Natisni
Naslov:On overgroups of regular abelian p-groups
Avtorji:Dobson, Edward (Avtor)
Datoteke:URL http://amc.imfm.si/index.php/amc/article/viewFile/70/62
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:IAM - Inštitut Andrej Marušič
Opis:Let ▫$G$▫ be a transitive group of odd prime-power degree whose Sylow ▫$p$▫-subgroup ▫$P$▫ is abelian od rank ▫$t$▫. Weshow that if ▫$p > 2^{t-1}$▫, then ▫$G$▫ has a normal subgroup that is a direct product of ▫$t$▫ permutation groups of smaller degree that are either cyclic or doubly-transitive simple groups. As a consequence, we determine the full automorphism group of a Cayley diagraph of an abelian group with rank two such that the Sylow ▫$p$▫-subgroup of the full automorphism group is abelian.
Ključne besede:group theory, graph theory, Cayley graph, abelian group, regular group, p-group
Leto izida:2009
Št. strani:str. 59-76
Številčenje:Vol. 2, no. 1
ISSN:1855-3966
UDK:512.54:519.17
COBISS_ID:15159641 Povezava se odpre v novem oknu
Število ogledov:1488
Število prenosov:43
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
Področja:Gradivo ni uvrščeno v področja.
:
  
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share

Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Ključne besede:teorija grup, teorija grafov, Cayleyjev geaf, Abelova grupa, regularna grupa, ▫$p$▫-grupa

Komentarji

Dodaj komentar

izpis_zaKomentiranje

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici