Processing math: 100%
Vaš brskalnik ne omogoča JavaScript!
JavaScript je nujen za pravilno delovanje teh spletnih strani. Omogočite JavaScript ali uporabite sodobnejši brskalnik.
ENG
Prijava
Iskanje
Brskanje
Oddaja dela
Statistika
RUP
FAMNIT - Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije
FHŠ - Fakulteta za humanistične študije
FM - Fakulteta za management
FTŠ Turistica - Fakulteta za turistične študije - Turistica
FVZ - Fakulteta za vede o zdravju
IAM - Inštitut Andrej Marušič
PEF - Pedagoška fakulteta
UPR - Univerza na Primorskem
ZUP - Založba Univerze na Primorskem
COBISS
Univerza na Primorskem, Univerzitetna knjižnica - vsi oddelki
Prva stran
/
Izpis gradiva
Izpis gradiva
A-
|
A+
|
Natisni
Naslov:
Rank-permutable additive mappings
Avtorji:
ID
Alieva, Anna A.
(Avtor)
ID
Guterman, Aleksandr Èmilevič
(Avtor)
ID
Kuzma, Bojan
(Avtor)
Datoteke:
http://dx.doi.org/10.1016/j.laa.2005.11.003
Jezik:
Angleški jezik
Vrsta gradiva:
Delo ni kategorizirano
Tipologija:
1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:
IAM - Inštitut Andrej Marušič
Opis:
Let
σ
be a fixed non-identical permutation on
k
elements. Additive bijections
T
on the matrix algebra
M
n
(
F
)
over a field
F
of characteristic zero, with the property that
r
k
(
A
1
.
.
.
A
k
)
=
r
k
(
A
σ
(
1
)
.
.
.
A
σ
(
k
)
)
implies the same condition on the
T
images, are characterized. It is also shown that the surjectivity assumption can be relaxed, if this property is preserved in both directions.
Ključne besede:
mathematics
,
linearna algebra
,
matrix algebra
,
rank
,
permutation
,
additive preservers
Leto izida:
2006
Št. strani:
str. 607-616
Številčenje:
Vol. 414, iss. 2-3
PID:
20.500.12556/RUP-621
ISSN:
0024-3795
UDK:
511.643
COBISS.SI-ID:
13949273
Datum objave v RUP:
15.10.2013
Število ogledov:
4844
Število prenosov:
93
Metapodatki:
Citiraj gradivo
Navadno besedilo
BibTeX
EndNote XML
EndNote/Refer
RIS
ABNT
ACM Ref
AMA
APA
Chicago 17th Author-Date
Harvard
IEEE
ISO 690
MLA
Vancouver
:
ALIEVA, Anna A., GUTERMAN, Aleksandr Èmilevič in KUZMA, Bojan, 2006, Rank-permutable additive mappings. [na spletu]. 2006. Vol. 414, no. 2–3, p. 607–616. [Dostopano 3 april 2025]. Pridobljeno s: http://dx.doi.org/10.1016/j.laa.2005.11.003
Kopiraj citat
Skupna ocena:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 glasov)
Vaša ocena:
Ocenjevanje je dovoljeno samo
prijavljenim
uporabnikom.
Objavi na:
Podobna dela iz repozitorija:
Kultura porodne pomoči terenskih babic skozi perspektivo kreativnosti in improvizacije
(De)konstrukcija znanstvene vednosti na primeru konceptov hormonov in klimakterija
Individualni in družbeni vidiki zdravljenja epilepsije v Sloveniji
Nutrigenomika
Porodniška babica
Podobna dela iz ostalih repozitorijev:
Medicinska antropologija
Pomen preprečevanja bakterijskih okužb prebavil
Promocija dojenja v porodnišnici Kranj
Odgovor na "polemiko" Irene Šumi
Samostan kot oblika življenja in model sveta
Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.
Sekundarni jezik
Jezik:
Slovenski jezik
Opis:
Bodi
σ
netrivialna permutacija na
k
elementih. Klasificiramo vse aditivne bijekcije
T
:
M
n
(
F
)
→
M
n
(
F
)
, ki ohranjajo
σ
-rang permutabilnost na algebri matrik s koeficienti iz komutativnega obsega
F
ničelne karakteristike. Natančneje: Čim urejena
k
-terka matrik
(
A
1
,
.
.
,
A
k
)
ustreza pogoju
r
k
(
A
1
.
.
.
A
k
)
=
r
k
(
A
σ
(
1
)
.
.
.
A
σ
(
k
)
)
potem isto velja za preslikano
k
-terko
(
T
(
A
1
)
,
.
.
,
T
(
A
k
)
)
. Če se
σ
-rang permutabilnost ohranja v obeh smereh, lahko predpostavko o bijektivnosti omilimo.
Ključne besede:
matematika
,
linearna algebra
,
matrična algebra
,
aditivni ohranjevalci
,
rang
,
permutacija
Komentarji
Dodaj komentar
Za komentiranje se morate
prijaviti
.
Komentarji (0)
0 - 0 / 0
Ni komentarjev!
Nazaj