Lupa

Izpis gradiva

A- | A+ | Natisni
Naslov:Vertex-transitive expansions of (1, 3)-trees
Avtorji:Lovrečič Saražin, Marko (Avtor)
Marušič, Dragan (Avtor)
Datoteke:URL http://dx.doi.org/10.1016/j.disc.2009.11.036
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.08 - Objavljeni znanstveni prispevek na konferenci
Organizacija:IAM - Inštitut Andrej Marušič
Opis:A nonidentity automorphism of a graph is said to be semiregular if all of its orbits are of the same length. Given a graph ▫$X$▫ with a semiregular automorphism ▫$\gamma$▫, the quotient of ▫$X$▫ relative to ▫$\gamma$▫ is the multigraph ▫$X/\gamma$▫ whose vertices are the orbits of ▫$\gamma$▫ and two vertices are adjacent by an edge with multiplicity ▫$r$▫ if every vertex of one orbit is adjacent to ▫$r$▫ vertices of the other orbit. We say that ▫$X$▫ is an expansion of ▫$X/\gamma$▫. In [J.D. Horton, I.Z. Bouwer, Symmetric ▫$Y$▫-graphs and ▫$H$▫-graphs, J. Combin. Theory Ser. B 53 (1991) 114-129], Hortonand Bouwer considered a restricted sort of expansions (which we will call :strong" in this paper) where every leaf of ▫$X/\gamma$▫ expands to a single cycle in ▫$X$▫. They determined all cubic arc-transitive strong expansions of simple ▫$(1,3)$▫-trees, that is, trees with all of their vertice shaving valency 1 or 3, thus extending the classical result of Frucht, Graver and Watkins (see [R. Frucht, J.E. Graver, M.E. Watkins, The groups of the generalized Petersen graphs, Proc. Cambridge Philos. Soc. 70 (1971) 211-218]) about arc-transitive strong expansions of ▫$K_2$▫ (also known as the generalized Petersen graphs). In this paper another step is taken further by considering the possible structure of cubic vertex-transitive expansions of general ▫$(1,3)$▫-multitrees (where vertices with double edges are also allowed); thus the restriction on every leaf to be expanded to a single cycle is dropped.
Ključne besede:graph, tree, cubic, vertex-transitive, arc-transitive, expansion
Leto izida:2010
Št. strani:str. 1772-1782
Številčenje:Vol. 310, no. 12
ISSN:0012-365X
UDK:519.17
COBISS_ID:1024192340 Povezava se odpre v novem oknu
Število ogledov:1795
Število prenosov:29
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
Področja:Gradivo ni uvrščeno v področja.
:
  
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share

Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Sekundarni jezik

Jezik:Neznan jezik
Ključne besede:teorija grafov, graf, drevo, kubični grafi, trazitivnost, ekspanzija

Komentarji

Dodaj komentar

izpis_zaKomentiranje

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici