Lupa

Izpis gradiva

A- | A+ | Natisni
Naslov:Mappings that preserve pairs of operators with zero triple Jordan product
Avtorji:Lešnjak, Gorazd (Avtor)
Petek, Tatjana (Avtor)
Li, Chi-Kwong (Avtor)
Kuzma, Bojan (Avtor)
Dobovišek, Mirko (Avtor)
Datoteke:URL http://dx.doi.org/10.1016/j.laa.2007.04.017
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:IAM - Inštitut Andrej Marušič
Opis:Let ▫$\mathbb{F}$▫ be a field and ▫$n \ge 3$▫. Suppose ▫${\mathfrak{G_1,G_2}} \subseteq M_n(\mathbb{F})▫$ contain all rank-one idempotents. The structure of surjections ▫$\phi : \mathfrak{G_1} \to \mathfrak{G_2}$▫ satisfying ▫$ABA = 0 \iff \phi(A)\phi(B)\phi(A) = 0$▫ is determined. Similar results are also obtained for (a) subsets of bounded operators acting on a complex or real Banach space, (b) the space of Hermitian matrices acting on ▫$n$▫-dimensional vectors over a skew-field, (c) subsets of self-adjoint bounded linear operators acting on an infinite dimensional complex Hilbert space. It is then illustrated that the results can be applied to characterize mappings ▫$\phi$▫ on matrices or operators such that ▫$F(ABA) = F(\phi(A)\phi(B)\phi(A))▫$ for all ▫$A,B$▫ for functions ▫$F$▫ such as the spectral norm, Schatten ▫$p$▫-norm, numerical radius and numerical range, etc.
Ključne besede:matrix algebra, Jordan triple product, nonlinear preservers
Leto izida:2007
Št. strani:str. 255-279
Številčenje:Vol. 426, iss. 2-3
ISSN:0024-3795
UDK:512.552
COBISS_ID:11598870 Povezava se odpre v novem oknu
Število ogledov:723
Število prenosov:39
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
Področja:Gradivo ni uvrščeno v področja.
:
  
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share

Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Sekundarni jezik

Jezik:Slovenski jezik
Naslov:Preslikave, ki ohranjajo ničle produkta Jordanskih trojic
Opis:Bodi ▫$\mathbb{F}$▫ komutativni obseg in ▫$n \ge 3$▫. Denimo, da ▫${\mathfrak{G_1,G_2}} \subseteq M_n(\mathbb{F})$▫ vsebuje vsaj vse idempotente ranga ena. V članku klasificiramo surjekcije ▫$\phi : \mathfrak{G_1} \to \mathfrak{G_2}$▫ z lastnostjo ▫$ABA = 0 \iff \phi(A)\phi(B)\phi(A) = 0$▫. Klasificiramo tudi sorodne preslikave na (a) podmnožicah omejenih operatorjev na Banachovem prostoru, (b) podmnožicah Hermitskih matrik s koeficienti iz (nenujno komutativnega) obsega, (c) podmnožicah sebi-adjungiranih operatorjev na neskončnorazsežnem, kompleksnem Hilbertovem prostoru. Dobljene rezultate lahko apliciramo npr. pri iskanju preslikav ▫$\phi$▫, z lastnostjo ▫$F(ABA) = F(\phi(A)\phi(B)\phi(A))$▫ kjer se ▫$F$▫ unitarno-podobnostno-invariantne funkcije, kot npr. spektralna norma, Schattenova ▫$p$▫-norma, numerični zaklad, numerični radij, itd.
Ključne besede:matematika, matrična algebra, produkt jordanskih trojic, nelinearni ohranjevalci

Komentarji

Dodaj komentar

izpis_zaKomentiranje

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici