Lupa

Izpis gradiva

A- | A+ | Natisni
Naslov:Minimal normal subgroups of transitive permutation groups of square-free degree
Avtorji:Malnič, Aleksander (Avtor)
Marušič, Dragan (Avtor)
Dobson, Edward (Avtor)
Nowitz, Lewis A. (Avtor)
Datoteke:URL http://dx.doi.org/10.1016/j.disc.2005.09.029
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:IAM - Inštitut Andrej Marušič
Opis:It is shown that a minimal normal subgroup of a transitive permutation group of square-free degree in its induced action is simple and quasiprimitive, with three exceptions related to ▫$A_5$▫, ▫$A_7$▫, and PSL(2,29). Moreover, it is shown that a minimal normal subgroup of a 2-closed permutation group of square-free degree in its induced action is simple. As an almost immediate consequence, it follows that a 2-closed transitive permutation group of square-free degree contains a semiregular element of prime order, thus giving a partial affirmative answer to the conjecture that all 2-closed transitive permutation groups contain such an element (see [D. Marušic, On vertex symmetric digraphs,Discrete Math. 36 (1981) 69-81; P.J. Cameron (Ed.), Problems from the fifteenth British combinatorial conference, Discrete Math. 167/168 (1997) 605-615]).
Ključne besede:mathematics, graph theory, transitive permutation group, 2-closed group, square-free degree, semiregular automorphism, vertex-transitive graph
Leto izida:2007
Št. strani:str. 373-385
Številčenje:Vol. 307, iss. 3-5
ISSN:0012-365X
UDK:519.17:512.54
COBISS_ID:14179673 Povezava se odpre v novem oknu
Število ogledov:787
Število prenosov:31
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
Področja:Gradivo ni uvrščeno v področja.
:
  
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share

Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Ključne besede:matematika, teorija grafov, tranzitivna permutacijska grupa, 2-zaprta grupa, polregularni avtomorfizem, točkovno tranzitivni grafi

Komentarji

Dodaj komentar

izpis_zaKomentiranje

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici