Processing math: 100%
Lupa

Izpis gradiva Pomoč

A- | A+ | Natisni
Naslov:On a certain class of 1-thin distance-regular graphs
Avtorji:ID MacLean, Mark (Avtor)
ID Miklavič, Štefko (Avtor)
Datoteke:.pdf RAZ_MacLean_Mark_i2020.pdf (379,60 KB)
MD5: 4A1065B3C54F73291C2B6C3723D29C34
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Neznano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:ZUP - Založba Univerze na Primorskem
Ključne besede:distance-regular graph, Terwilliger algebra, subconstituent algebra
Leto izida:2020
Št. strani:str. 187-210
Številčenje:Vol. 18, no. 2
PID:20.500.12556/RUP-12846 Povezava se odpre v novem oknu
UDK:519.17
ISSN pri članku:1855-3966
DOI:10.26493/1855-3974.2193.0b0 Povezava se odpre v novem oknu
COBISS.SI-ID:22957059 Povezava se odpre v novem oknu
Datum objave v RUP:20.07.2020
Število ogledov:2422
Število prenosov:90
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
:
MACLEAN, Mark in MIKLAVIČ, Štefko, 2020, On a certain class of 1-thin distance-regular graphs. Ars mathematica contemporanea [na spletu]. 2020. Vol. 18, no. 2, p. 187–210. [Dostopano 1 april 2025]. DOI 10.26493/1855-3974.2193.0b0. Pridobljeno s: https://repozitorij.upr.si/IzpisGradiva.php?lang=slv&id=12846
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Gradivo je del revije

Naslov:Ars mathematica contemporanea
Založnik:Društvo matematikov, fizikov in astronomov, Društvo matematikov, fizikov in astronomov, Univerza na Primorskem, Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije
ISSN:1855-3966
COBISS.SI-ID:239049984 Povezava se odpre v novem oknu

Sekundarni jezik

Jezik:Slovenski jezik
Naslov:O nekaterih 1-tankih razdaljno-regularnih grafih
Opis:Naj bo Γ ne-dvodelen razdaljno-regularen graf z množico vozlišč X, premerom D3, ter stopnjo k3. Izberimo si vozlišče xX in naj bo T=T(x) Terwilligerjeva algebra grafa Γ glede na x. Za vsako vozlišče zX in za 0iD naj bo Γi(z)={wX:(z,w)=i} označimo Dij=Dij(x,y)=Γi(x)Γj(y) in za dano vozlišče y definirajmo preslikavi Hi:DiiZ in Vi:Dii1Z takole: $Hi(z)=|Γ1(z)Di1i1|,Vi(z)=|Γ1(z)Di1i1|.$ Privzemimo, da sta za vsako vozlišče yΓ1(x) in za vsak 2iD pripadajoči preslikavi Hi in Vi konstantni, ter da te konstante niso odvisne od izbire vozlišča y. Dalje tudi privzemimo, da so konstantne vrednosti preslikav Hi neničelne za 2iD. Pokažemo, da je vsak nerazcepen T-modul s krajiščem 1 tanek. Nadalje tudi pokažemo, da ima Γ do izomorfizma natančno natanko tri nerazcepne T-module s krajiščem 1 natanko takrat, ko veljajo trije kombinatorični pogoji (ki jih definiramo kasneje). Kot primer pokažemo, da ti trije kombinatorični pogoji veljajo za Johnsonove grafe J(n,m), kjer je n7, 3m<n/2.
Ključne besede:razdaljno-regularen graf, Terwilligerjeva algebra, podkonstituentska algebra


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici