Processing math: 34%
Vaš brskalnik ne omogoča JavaScript!
JavaScript je nujen za pravilno delovanje teh spletnih strani. Omogočite JavaScript ali uporabite sodobnejši brskalnik.
ENG
Prijava
Iskanje
Brskanje
Oddaja dela
Statistika
RUP
FAMNIT - Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije
FHŠ - Fakulteta za humanistične študije
FM - Fakulteta za management
FTŠ Turistica - Fakulteta za turistične študije - Turistica
FVZ - Fakulteta za vede o zdravju
IAM - Inštitut Andrej Marušič
PEF - Pedagoška fakulteta
UPR - Univerza na Primorskem
ZUP - Založba Univerze na Primorskem
COBISS
Univerza na Primorskem, Univerzitetna knjižnica - vsi oddelki
Prva stran
/
Izpis gradiva
Izpis gradiva
A-
|
A+
|
Natisni
Naslov:
On bipartite Q-polynominal distance-regular graphs
Avtorji:
ID
Miklavič, Štefko
(Avtor)
Datoteke:
http://dx.doi.org/10.1016/j.ejc.2005.09.003
Jezik:
Angleški jezik
Vrsta gradiva:
Delo ni kategorizirano
Tipologija:
1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:
IAM - Inštitut Andrej Marušič
Opis:
Let
Γ
denote a bipartite
Q
-polynomial distance-regular graph with vertex set
X
, diameter
d
≥
3
and valency
k
≥
3
. Let
R
X
denote the vector space over
R
consisting of column vectors with entries in
r
and rows indexed by
X
. For
z
∈
X
, let
ˆ
z
denote the vector in
R
X
with a 1 in the
z
-coordinate, and 0 in all other coordinates. Fix
x
,
y
∈
X
such that
\partial(x,y)=2▫, where ▫$\partial
denotes the path-length distance. For
0 \le i,j \le d
define
w_{ij} = \sum\hat{z}
, where the sum is over all
z \in X
such that
\partial(x,z) = i
and
\partial(y,z) = j▫$. We define ▫$W = \textrm{span} \{w_{ij}|0 \le i,j \le d\}
. In this paper we consider the space
MW = \textrm{span} \{mw |m \in M, w \in W \l\}
, where
M
is the Bose-Mesner algebra of
\Gamma
. We observe that
MW
is the minimal
A
-invariant subspace of
{\mathbb{R}}^X
which contains
W
, where
A
is the adjacency matrix of
\Gamma
. We display a basis for
MW
that is orthogonal with respect to the dot product. We give the action of
A
on this basis. We show that the dimension of
MW
is
3d-3
if
\Gamma
is 2-homogeneous,
3d-1
if
\Gamma
is the antipodal quotient of the
2d
-cube, and
4d-4
otherwise. We obtain our main result using Terwilliger's "balanced set" characterization of the
Q
-polynomial property.
Ključne besede:
mathematics
,
graph theory
,
distance-regular graphs
,
Q
-polynominal property
,
Bose-Mesner algebra
,
balanced set characterization of the Q-polynominal property
Leto izida:
2007
Št. strani:
str. 94-110
Številčenje:
Vol. 28, no. 1
PID:
20.500.12556/RUP-3312
ISSN:
0195-6698
UDK:
519.17
COBISS.SI-ID:
1796823
Datum objave v RUP:
15.10.2013
Število ogledov:
5425
Število prenosov:
30
Metapodatki:
Citiraj gradivo
Navadno besedilo
BibTeX
EndNote XML
EndNote/Refer
RIS
ABNT
ACM Ref
AMA
APA
Chicago 17th Author-Date
Harvard
IEEE
ISO 690
MLA
Vancouver
:
MIKLAVIČ, Štefko, 2007, On bipartite Q-polynominal distance-regular graphs. [na spletu]. 2007. Vol. 28, no. 1, p. 94–110. [Dostopano 7 april 2025]. Pridobljeno s: http://dx.doi.org/10.1016/j.ejc.2005.09.003
Kopiraj citat
Skupna ocena:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 glasov)
Vaša ocena:
Ocenjevanje je dovoljeno samo
prijavljenim
uporabnikom.
Objavi na:
Podobna dela iz repozitorija:
Novosti v zdravljenju pljučnega raka ASCO, Chicago, 1.-5. junij 2012
Nove podobe pljučnega raka
Real-world experience with capmatinib in MET exon 14-mutated non-small cell lung cancer (RECAP)
Smernice za ne-kirurško zdravljenje bolnikov z rakom pljuč
Smernice za ne-kirurško zdravljenje bolnikov z rakom pljuč
Podobna dela iz ostalih repozitorijev:
Gene expression levels of the prolyl hydroxylase domain proteins PHD1 and PHD2 but not PHD3 are decreased in primary tumours and correlate with poor prognosis of patients with surgically resected non-small-cell lung cancer
Review of the treatment of advanced non-small-cell lung cancer patients with mutation in the epidermal growth factor during the years of 2010 and 2014 at the University Clinic Golnik
Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.
Sekundarni jezik
Jezik:
Angleški jezik
Ključne besede:
matematika
,
teorija grafov
,
razdaljno regularni grafi
,
Q
-polinomska lastnost
,
Bose-Mesnerjeva algebra
Komentarji
Dodaj komentar
Za komentiranje se morate
prijaviti
.
Komentarji (0)
0 - 0 / 0
Ni komentarjev!
Nazaj