Lupa

Izpis gradiva Pomoč

A- | A+ | Natisni
Naslov:Lagrange geometric interpolation by rational spatial cubic Bézier curves
Avtorji:ID Jaklič, Gašper (Avtor)
ID Kozak, Jernej (Avtor)
ID Vitrih, Vito (Avtor)
ID Žagar, Emil (Avtor)
Datoteke:URL http://dx.doi.org/10.1016/j.cagd.2012.01.002
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:IAM - Inštitut Andrej Marušič
Opis:V članku obravnavamo Lagrangeovo geometrijsko interpolacijo s prostorskimi racionalnimi kubičnimi Bézierovimi krivuljami. Pokažemo, da pod določenimi naravnimi omejitvami obstaja enolična rešitev problema. še več, rešitev je podana v preprosti zaključeni obliki in je zato zanimiva za praktične aplikacije. Asimptotična analiza potrdi pričakovani red aproksimacije, namreč 6. Numerični primeri nakažejo možnost uporabe te metode pri obetavni geometrijski nelinearni subdivizijski shemi.
Ključne besede:numerična analiza, geometrijska Lagrageova interpolacija, racionalna Bézierova krivulja, prostorska krivulja, asimptotična analiza, subdivizija, numerical analysis, geometric Lagrange interpolation, rational Bézier curve, spatial curve, asymptotic analysis, subdivision
Leto izida:2012
Št. strani:str. 175-188
Številčenje:Vol. 29, iss. 3-4
PID:20.500.12556/RUP-7735 Povezava se odpre v novem oknu
ISSN:0167-8396
UDK:519.651
COBISS.SI-ID:16207449 Povezava se odpre v novem oknu
Datum objave v RUP:03.04.2017
Število ogledov:2497
Število prenosov:86
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
:
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Naslov:Lagrangeova geometrijska interpolacija z racionalnimi prostorskimi kubičnimi Bezierovimi krivuljami
Opis:In the paper, the Lagrange geometric interpolation by spatial rational cubic Bézier curves is studied. It is shown that under some natural conditions the solution of the interpolation problem exists and is unique. Furthermore, it is given in a simple closed form which makes it attractive for practical applications. Asymptotic analysis confirms the expected approximation order, i.e., order six. Numerical examples pave the way for a promising nonlinear geometric subdivision scheme.


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici