Lupa

Izpis gradiva

A- | A+ | Natisni
Naslov:Jordan [tau]-derivations of locally matrix rings
Avtorji:Chuang, Chen-Lian (Avtor)
Fošner, Ajda (Avtor)
Lee, Tsiu Kwen (Avtor)
Datoteke:URL http://dx.doi.org/10.1007/s10468-011-9329-8
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:IAM - Inštitut Andrej Marušič
Opis:Let ▫$R$▫ be a prime, locally matrix ring of characteristic not 2 and let ▫$Q_{ms}(R)$▫ be the maximal symmetric ring of quotients of ▫$R$▫. Suppose that ▫$\delta \colon R \to Q_{ms}(R)$▫ is a Jordan ▫$\tau$▫-derivation, where ▫$\tau$▫ is an anti-automorphism of $R$. Then there exists ▫$a \in Q_{ms}(R)$▫ such that ▫$\delta(x) = xa - a\tau(x)$▫ for all ▫$x \in R$▫. Let ▫$X$▫ be a Banach space over the field ▫$\mathbb{F}$▫ of real or complex numbers and let ▫$\mathcal{B}(X)$▫ be the algebra of all bounded linear operators on ▫$X$▫. We prove that ▫$Q_{ms}(\mathcal{B}(X)) = \mathcal{B}(X)$▫, which provides the viewpoint of ring theory for some results concerning derivations on the algebra ▫$\mathcal{B}(X)$▫. In particular, all Jordan ▫$\tau$▫-derivations of ▫$\mathcal{B}(X)$▫ are inner if ▫$\dim_{\mathbb{F}} X>1$▫.
Ključne besede:mathematics, algebra, anti-automorphism, locally matrix ring, prime ring, Jordan homomorphism, Jordan ▫$\tau$▫-derivation, Banach space
Leto izida:2013
Št. strani:str. 755-763
Številčenje:Vol. 16, iss. 3
ISSN:1386-923X
UDK:512.552
COBISS_ID:16195673 Povezava se odpre v novem oknu
Število ogledov:1491
Število prenosov:22
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
Področja:Gradivo ni uvrščeno v področja.
:
  
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share

Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Sekundarni jezik

Jezik:Slovenski jezik
Opis:Naj bo ▫$R$▫ lokalno matrični prakolobar s karakteristiko različno od 2 in ▫$Q_{ms}(R)$▫ maksimalni simetrični kolobar kvocientov kolobarja ▫$R$▫. Naj bo ▫$\delta \colon R \to Q_{ms}(R)$▫ jordansko ▫$\tau$▫-odvajanje, kjer je ▫$\tau$▫ antiavtomorfizem kolobarja ▫$R$▫. Potem obstaja tak ▫$a \in Q_{ms}(R)$▫, da je ▫$\delta(x) = xa - a\tau(x)$▫ za vse ▫$x \in R$▫. Naj bo ▫$X$▫ Banachov prostor nad kompleksnim ali realnim poljem ▫$\mathbb{F}$▫ in ▫$\mathcal{B}(X)$▫ algebra omejenih linearnih operatorjev na ▫$X$▫. V članku je dokazano, da je ▫$Q_{ms}(\mathcal{B}(X)) = \mathcal{B}(X)$▫.
Ključne besede:matematika, algebra, antiavtomorfizem, lokalno matrični kolobar, prakolobar, jordanski homomorfizem, jordansko ▫$\tau$▫-odvajanje, Banachov prostor

Komentarji

Dodaj komentar

izpis_zaKomentiranje

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici