Lupa

Izpis gradiva

A- | A+ | Natisni
Naslov:Norm preservers of Jordan products
Avtorji:Kuzma, Bojan (Avtor)
Lešnjak, Gorazd (Avtor)
Li, Chi-Kwong (Avtor)
Petek, Tatjana (Avtor)
Rodman, Leiba (Avtor)
Datoteke:URL http://www.math.technion.ac.il/iic/ela/ela-articles/articles/vol22_pp959-978.pdf
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:IAM - Inštitut Andrej Marušič
Opis:V članku klasificiramo surjektivne preslikave, ki na algebri kompleksnih matrik ohranjajo Frobeniusovo normo Jordanskega produkta. Izkaže se, da so do unitarne podobnosti in množenja s skalarnim večkratnikom vse tovrstne preslikave le štirih možnih tipov: (i) preslikava, ki je lokalno adjungiranje na normalnih matrikah in identiteta izven normalnih matrik, (ii) transponiranje, (iii) kompleksna konjugacija in (iv) adjungiranje. Do podobnih zaključkov pridemo tudi v primeru nekaterih drugih unitarno invariantnih norm, kjer pokažemo, da preslikava bodisi normalne matrike množi s skalarji, bodisi jih adjungira in množi s skalarji.
Ključne besede:matematika, linearna algebra, jordanski produkt, matrična norma, ohranjevalci
Leto izida:2011
Št. strani:str. 959-978
Številčenje:Vol. 22
ISSN:1081-3810
UDK:512.643
COBISS_ID:16068441 Povezava se odpre v novem oknu
Število ogledov:1405
Število prenosov:59
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
Področja:Gradivo ni uvrščeno v področja.
:
  
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share

Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Sekundarni jezik

Jezik:Neznan jezik
Opis:Norm preserver maps of Jordan product on the algebra ▫$M_n$▫ of ▫$n times n$▫ complex matrices are studied, with respect to various norms. A description of such surjective maps with respect to the Frobenius norm is obtained: Up to a suitable scaling and unitary similarity, they are given by one of the four standard maps (identity, transposition, complex conjugation, and conjugate transposition) on ▫$M_n$▫, except for a set of normal matrices; on the exceptional set they are given by another standard map. For many other norms, it is proved that, after a suitable reduction, norm preserver maps of Jordan product transform every normal matrix to its scalar multiple, or to a scalar multiple of its conjugate transpose.
Ključne besede:mathematics, linear algebra, Jordan product, matrix norm, nonlinear preservers

Komentarji

Dodaj komentar

izpis_zaKomentiranje

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici