Lupa

Izpis gradiva Pomoč

A- | A+ | Natisni
Naslov:Divergence zero quaternionic vector fields and Hamming graphs
Avtorji:ID Prezelj, Jasna (Avtor)
ID Vlacci, Fabio (Avtor)
Datoteke:.pdf RAZ_Prezelj-Perman_Jasna_i2020.pdf (354,73 KB)
MD5: 711CADE5BBBFAC5D2505F9D7D270E791
 
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Neznano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:ZUP - Založba Univerze na Primorskem
Opis:We give a possible extension of the definition of quaternionic power series, partial derivatives and vector fields in the case of two (and then several) non commutative (quaternionic) variables. In this setting we also investigate the problem of describing zero functions which are not null functions in the formal sense. A connection between an analytic condition and a graph theoretic property of a subgraph of a Hamming graph is shown, namely the condition that polynomial vector field has formal divergence zero is equivalent to connectedness of subgraphs of Hamming graphs ▫$H(d, 2)$▫. We prove that monomials in variables ▫$z$▫ and ▫$w$▫ are always linearly independent as functions only in bidegrees ▫$(p, 0)$▫, ▫$(p, 1)$▫, ▫$(0, q)$▫, ▫$(1, q)$▫ and ▫$(2, 2)$▫.
Ključne besede:quaternionic power series, bidegree full functions, Hamming graph, linearly independent quaternionic monomials
Leto izida:2020
Št. strani:str. 189-208
Številčenje:Vol. 19, no. 2
UDK:517.5:519.17
ISSN pri članku:1855-3966
DOI:10.26493/1855-3974.2033.974 Povezava se odpre v novem oknu
COBISS.SI-ID:42362883 Povezava se odpre v novem oknu
Datum objave v RUP:03.01.2022
Število ogledov:775
Število prenosov:16
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
:
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Gradivo je del revije

Naslov:Ars mathematica contemporanea
Založnik:Društvo matematikov, fizikov in astronomov, Društvo matematikov, fizikov in astronomov, Univerza na Primorskem, Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije
ISSN:1855-3966
COBISS.SI-ID:239049984 Povezava se odpre v novem oknu

Sekundarni jezik

Jezik:Slovenski jezik
Naslov:Vektorska polja z divergenco nič in Hammingovi grafi
Opis:V članku je predlagana možna razširitev definicije kvaternionskih potenčnih vrst, parcialnih odvodov in vektorskih polj za dve oz. več nekomutativnih (kvaternionskih) spremenljivk. Obravnavan je problem ničelnih funkcij, ki jih popisujejo vrste, ki niso formalno ničelne. Podana je povezava med analitičnim pogojem in pogojem na podgraf Hammingovega grafa. Natančneje, polinomsko vektorsko polje ima formalno divergenco nič natanko tedaj, ko je določen podgraf Hammingovega grafa ▫$H(d, 2)$▫ povezan. Dokazano je, da so monomi v spremenljivkah ▫$z$▫ in ▫$w$▫ vedno linearno neodvisni kot funkcije samo v bistopnjah ▫$(p, 0)$▫, ▫$(p, 1)$▫, ▫$(0, q)$▫, ▫$(1, q)$▫ in ▫$(2, 2)$▫.
Ključne besede:kvaternionske potenčne vrste, bistopenjsko polne funkcije, Hammingov graf, linearno neodvisni kvaternionski monomi


Komentarji

Dodaj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentarji (0)
0 - 0 / 0
 
Ni komentarjev!

Nazaj
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici